Newsletter

Zapisz się

Dlaczego warto otrzymywać newsletter?

Linki

Nabór na studia w Kolegium Europejskim (College of Europe) – Stypendia MSZ RP dla najlepszych kandydatów

Kolegium Europejskie ogłasza nabór na rok akademicki 2020-2021. Co roku, ponad 70% studentów otrzymuje pełne lub częściowe stypendia finansowane ze środków rządowych, instytucji Unii Europejskiej lub sektora prywatnego. Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP oferuje pełne stypendia najlepszym kandydatom z Polski (link).

Czytaj więcej...

Stażysto – poznaj swoje prawa!

Pracodawcy, którzy organizują staż, muszą zapewnić jego uczestnikom odpowiednią ilość odpoczynku. W większości przypadków stażysta może również liczyć na wynagrodzenie. Warto zapoznać się z aktualnymi przepisami prawnymi oraz regularnie śledzić oferty dotyczące praktyk i stażu.

Czytaj więcej...

Wszyscy równi

Mimo wielu działań w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji, nadal wielu mieszkańców Unii Europejskiej spotyka się z dyskryminacją ze względu na pochodzenie rasowe lub etniczne, religię lub przekonania, niepełnosprawność, orientację seksualną, wiek i płeć. Co możemy sami zrobić w tej kwestii? Jak przeciwdziałać dyskryminacji? Co w tym zakresie robi Unia Europejska? Spróbujmy razem znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Czytaj więcej...

Darmowy kreator CV

Stworzenie schludnego, odpowiednio złożonego CV z odpowiednim rozmieszczeniem najważniejszych informacji nie jest takie proste. Z pomocą może przyjść darmowy kreator, w którym do dyspozycji jest kilkanaście wariantów stylistycznych dzięki kombinacjom różnych wzorców i kolorystyki. Kreator, który właśnie uruchomił portal Aplikuj.pl, umożliwia przygotowanie CV w kilkanaście minut.

Czytaj więcej...

Zostań Liderem Ochrony Zdrowia!

Interesuje cię obszar ochrony zdrowia? Chcesz wiedzieć, jak zarządza się tym sektorem? Chciałbyś mieć wpływ na zmiany w ochronie zdrowia? Aplikuj do programu Liderzy Ochrony Zdrowia - bezpłatnego weekendowego programu szkoleń dla studentów. Na zgłoszenia czekamy do 4. grudnia.

Czytaj więcej...

Program stypendialny Udacity

Zapraszamy do zapoznania się z bezpłatnym programem stypendialnym Udacity. 

Czytaj więcej...

Ruszyła rekrutacja do III edycji Akademii Liderek Biznesu i Społeczeństwa Obywatelskiego

Akademia Liderek Biznesu i Społeczeństwa Obywatelskiego to program edukacyjno-mentoringowy dla młodych kobiet, które chcą rozwinąć swoją karierę zawodową. W ciągu sześciu miesięcy studentki ostatnich lat uczestniczą w warsztatach i spotkaniach z liderkami biznesu. Pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości, organizacji pracy, zarządzania zespołem, czy budowania marki osobistej.

Czytaj więcej...

Skorzystaj z programu dofinansowania projektów studenckich w ramach działalności Klubu Step Ahead!

Jeśli masz głowę pełną pomysłów i planujesz zorganizować wydarzenie biznesowe lub zrealizować projekt naukowy nawiązujący do działalności KPMG, to zgłoś go w programie Step Higher! Co miesiąc dołożymy 2000 zł do projektu z największym potencjałem! 

Czytaj więcej...

Rekrutacja do programu Liderzy Ochrony Zdrowia - Fundacja im. Lesława A. Pagi

Liderzy Ochrony Zdrowia to projekt, którego celem jest kształcenie najlepszej, otwartej na zmiany kadry managerskiej, która będzie zarządzać sektorem ochrony zdrowia i placówkami medycznymi.

Czytaj więcej...

XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu z Rachunkowości "Progress Accounting Competition"

Drodzy Studenci! Jesteśmy członkami koła naukowego SKN Progress, działającego przy Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, które w swojej 26-letniej działalności prowadzi wiele ciekawych konferencji, szkoleń i konkursów skierowanych głównie do studentów, z wielką przyjemnością chcemy zaprosić Państwa do udziału w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Rachunkowości, pod nazwą Progress Accounting Competition.

Czytaj więcej...

Zmiana pracy: jak wypowiedzieć umowę i z czym się wiąże zwolnienie

Niektórzy swoje zatrudnienie kończą z własnej woli, składając wypowiedzenie w celu przeniesienia do innej firmy lub szukania innej pracy na spokojnie. Ze świecą szukać też osób, które choć raz w swoim życiu nie spotkały się z drugim, boleśniejszym końcem kija – zwolnieniem. Niezależnie od okoliczności, utrata pracy nigdy nie jest przyjemnym doświadczeniem. Jak je rozumieć i wyciągnąć cenną lekcję?

Czytaj więcej...

Stypendium MintResume 2019

Jesteś studentem uczelni wyższej lub wkrótce rozpoczniesz studia? Chcesz zainwestować w swój rozwój? 

Czytaj więcej...

Zus - broszura dla doktorantów

Zapraszam do zapoznania się z informacjami dla studentów - dokorantów wyjaśnień i informacji w zakresie ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych. >>> TUTAJ

Prestiżowe konkursy dla studentów - szansa na rozpoczęcie kariery w EY

Szanowni Państwo, Z przyjemnością informuję o ciekawej inicjatywie. Rusza kolejna edycja konkursów, które pozwalają zdobyć poszukiwane na rynku pracy doświadczenie w formie, którą można łatwo połączyć ze studiami.

Czytaj więcej...

Ruszyła rekrutacja do III edycji Akademii Liderek Biznesu i Społeczeństwa Obywatelskiego

Akademia Liderek Biznesu i Społeczeństwa bywatelskiego to program edukacyjno-mentoringowy dla młodych kobiet, które chcą rozwinąć swoją karierę zawodową. W ciągu sześciu miesięcy studentki ostatnich lat uczestniczą w warsztatach i spotkaniach z liderkami biznesu. Pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości, organizacji pracy, zarządzania zespołem, czy budowania marki osobistej.

Czytaj więcej...

Weź udział w Lidze NGOs!

Liga NGOs to nowoczesna forma rozwoju dla liderów społeczeństwa obywatelskiego. Decydując się na udział w programie zyskujesz możliwość udziału w zajęciach prowadzonych przez znakomitych wykładowców i trenerów. Warsztaty z uczestnikami prowadzić będą osoby specjalizujące się w pozyskiwaniu środków oraz menedżerowie m.in. z Google. Z nami będziesz trenować umiejętność pisania wniosków, wystąpień publicznych, zarządzania projektami, zespołem, a także poznasz niezbędne elementy savoir-vivre. Podczas spotkań z ministrami i innymi zaproszonymi gośćmi, będziesz mieć możliwość uzyskania odpowiedzi na interesujące Cię pytania.

Czytaj więcej...

P&G CEO Challange

Przygotowujemy się do organizowania wydarzenia CEO Challenge. Jest to wydarzenie kierowane do studentów z całej Europy, pozwalające poznać lepiej branżę FMCG, a także struktury naszej firmy. Wydarzenie oparte jest na online case study, po którym najlepsi będą mogli spróbować swoich sił podczas krajowego finału organizowanego w biurze P&G w Warszawie. Zwycięzcy pojadą do jednego z europejskich miast, by tam rywalizować o wyjazd na globalny finał.

Czytaj więcej...

V edycja konkursu Młodzi Innowacyjni dla PGNiG – MIP 2019

Szanowni Państwo, Departament Badań i Rozwoju Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. zaprasza do wzięcia udziału w V edycji konkursu Młodzi Innowacyjni dla PGNiG – MIP 2019, na projekt badawczo-rozwojowy dla GK PGNiG.

Czytaj więcej...

Weź udział w Pracowni Liderów Prawa!

Pracownia Liderów Prawa to nowoczesna forma kształcenia przyszłych prawniczych elit. Biorąc udział w programie masz możliwość udziału w zajęciach prowadzonych przez cenionych wykładowców, praktyków i trenerów. Warsztaty z uczestnikami prowadzić będą prawnicy pracujący dla najlepszych kancelarii oraz menedżerowie zatrudnieni w największych polskich przedsiębiorstwach. Z nami będziesz trenować umiejętność autoprezentacji, wystąpień publicznych, zarządzania projektami, a także poznasz niezbędne elementy savoir-vivre. Podczas spotkań z ministrami i innymi zaproszonymi gośćmi, będziesz mieć możliwość uzyskania odpowiedzi na interesujące Cię pytania.

Czytaj więcej...